PRASA KRAWĘDZIOWA

gięcie blach o długości 3200 mm oraz nacisku 125 ton.

GILOTYNA HYDRAULICZNA

do cięcia pasów z blach stalowych, metali kolorowych i innych materiałów. Maksymalne rozmiary to 3200 mm szerokości i 8 mm grubości. Przy czym 8 mm odnosi się jedynie do weglowej budowlanej blachy stalowej.

ZLECENIA NIETYPOWE

Np.: schody metalowe, podesty pod lady przemysłowe, żyrandole, kinkiety, karnisze, zestawy kominkowe, kosze na drewno kominkowe, łóżka i szafki nocne, stoły i krzesła, skrzynie do zabudowy liczników gazowych i wodnych wykonane z blachy, kraty okienne.

URZĄDZENIA KOMUNALNE

Wykonujemy także urządzenia komunalne takie jak: barierki, ławki, stojaki dla rowerów i wygrodzenia.

STALOWE ELEMENTY PLACÓW ZABAW

Nasze wyroby spełniają bardzo wysokie standardy bezpieczeństwa. Dokładamy wszelkich starań, aby umożliwić najmłodszym radosną i beztroską zabawę.

BALUSTRADY BALKONOWE

Wszystkie wyroby wykonujemy według potrzeb klienta zarówno ze stali czarnej, szklane, nierdzewne, kwasoodporne przeznaczone na zewnątrz, mogą być dowolnie wypełnione.

OGRODZENIA POSESJI

Nasze wieloletnie doświadczenie, gwarantuje solidność wykonania, wysoką jakość produktów oraz bogate i oryginalne wzornictwo.

LAKIEROWANIE PROSZKOWE

Lakierowaniem proszkowym zajmujemy się od 2002r. Maksymalna wielkość lakierowanych elementów wynosi: 5500x1600x900 mm.

Lakierowanie proszkowe

Maksymalne elementy przeznaczone do lakierowania proszkowego w naszym zakładzie to 5500x1600x900mm. Przygotowanie powierzchni do malowania odbywa się w myjce poprzez kąpiel detali w specjalnych roztworach. W razie potrzeby współpracujemy z zaprzyjaźnionymi firmami, które świadczą usługi śrutowania i piaskowania.

Możemy się pochwalić tym, że lakierowaniem proszkowym zajmujemy się od 2002r. Sądzimy, że nasza praktyka, zdobyte doświadczenie i wiedza, są dla nas największym atutem i lakierowanie proszkowe nie stanowi dla nas żadnych kłopotów czy tajemnic.


TECHNOLOGIA MALOWANIA PROSZKOWEGO

Złożony proces lakierowania proszkowego polega na przygotowaniu powierzchni poprzez oczyszczenie detalu w procesie mechanicznym lub chemicznym, a następnie napyleniu farby w postaci proszku przy zastosowaniu urządzeń do malowania metodą elektrokinetyczną bądź metodą elektrostatyczną. Naładowane  w pistolecie cząsteczki farby ładunkiem elektrycznym osadzają się na uziemionym elemencie. Pokryte proszkiem elementy  umieszcza się w piecu, gdzie w temperaturze ok. 200 stopni następuje proces polimeryzacji.

Czas przebywania detalu w piecu wynosi - w zależności od rodzaju farby i grubości  od ok. 20 minut do nawet kilku godzin. Grubość powłoki wynosi od 60 do 120 mikronów. Po zakończeniu procesu polimeryzacji podczas studzenia detalu następuje utwardzenie powłoki lakierniczej.

Uzyskana w ten sposób powłoka jest dekoracyjna, a jednocześnie zabezpiecza malowany przedmiot przed wpływem warunków atmosferycznych - korozją.


Rodzaje farb proszkowych

Na rynku dostępne są 3 podstawowe rodzaje farb proszkowych:

Pierwsza z nich to farby epoksydowe, charakteryzują się powłoką twardą, odporną na zarysowania, uderzenia, oraz działanie czynników chemicznych.

Drugą grupą są farby poliestrowo-epoksydowe (potocznie nazywane mieszankami). Ich powłoka jest odporną na podwyższone temperatury. Można je stosować do malowania elementów narażonych na podwyższoną temperaturę np. grzejniki.

Ostatnią trzecią są farby poliestrowe, charakteryzują się dużą odpornością na działanie czynników atmosferycznych i stosowane są  np. do malowania ogrodzeń, wyposażenia ogrodów czy parków sprzętu  ogrodniczego, aluminiowej stolarki okiennej i drzwiowej, elementów fasad budynków itp.

Farby proszkowe mogą tworzyć różne rodzaje powierzchni od gładkiej, poprzez drobną strukturę, aż do grubej struktury.

Występują w różnym stopniu połysku od głębokiego matu poprzez mat, pół-mat, pół połysk, satyna, aż do pełnego połysku.

Można też uzyskać rozmaite efekty dekoracyjne - farby antyczne, farby metalizowane.

Specjalne farby "anty-graffiti" pozwalają czyścić zabrudzoną powierzchnię bez ryzyka uszkodzenia powłoki lakierniczej.

Obecnie wszystkie dostępne farby proszkowe posiadają atesty aprobaty technicznej, jak również występują farby dopuszczone do kontaktu z żywnością, i mogą być stosowanie do malowania przedmiotów mających bezpośredni kontakt z żywnością np. sprzętu gospodarstwa domowego.


System oznaczania kolorów RAL

System oznaczania kolorów RAL powstał w 1927roku i zawierał 30 kolorów. Obecnie paleta barw RAL  zawiera blisko 200 kolorów i jest oparta na porównaniu z wzorcami wg następującego klucza

  • RAL 10XX – barwy odcieni żółtych zawierają  27 kolorów
  • RAL 20XX – barwy odcieni pomarańczowych zawierają 12 kolorów
  • RAL 30XX – barwy odcieni czerwonych zawierają  22 kolory
  • RAL 40XX – barwy odcieni fioletowych zawierają 10 kolorów
  • RAL 50XX – barwy odcieni niebieskich zawierają  23 kolory
  • RAL 60XX – barwy odcieni zielonych zawierają  32 kolory
  • RAL 70XX – barwy odcieni szarych zawierają  37 kolorów
  • RAL 80XX – barwy odcieni brązowych zawierają  19 kolorów
  • RAL 90XX - barwy odcieni białych i czarnych, od 9001 do 9018 zawierają  12 kolorów

Nazwa RAL jest skrótem zaczerpniętym od nazwy niemieckiej instytucji Reichsausschuss für Lieferbedingungen, od roku 1980 nazywanego: Niemieckim Instytutem Jakości i Oznaczeń RAL Deutsches Institut für Gütesicherung und Kennzeichnung e. V. Jednym z zadań tego instytutu jest systematyzacja opisu kolorów dla zastosowań przemysłowych i handlu.

Sposób ten znajduje zastosowanie oznaczania kolorów farb do metalu, samochodowych lakierów w aerozolu, a także farb mieszanych komputerowo, jak również samoprzylepnych folii stosowanych między innymi w reklamie, niezależnie od ich producentów.

Gwarancję wysokiej klasy malowania proszkowego zapewnia wysoko wykwalifikowany personel z długoletnim doświadczeniem.